Noul sediu general al gigantului în calculatoare Apple, din California, va avea propria uzină electrică şi are forma unei farfurii zburătoare care e gata să decoleze de pe Pământ, dacă condiţiile ar deveni neprielnice.
Citesc de pe site-ul Mac Observer:
Noi informaţii arhitecturale au fost date publicităţii despre noul sediu general al companiei Apple din Cupertino, ce va avea forma unei nave spaţiale. Suprafaţa totală a acestei construcţii va fi de circa 8 milioane mp şi va avea o structură în formă de inel, în care vor putea lucra circa 13.000 de angajaţi.
Apple îşi va construi şi propria uzină electrică pentru a oferi electricitate întregului complex ce va necesita astfel doar puţină energie electrică suplimentară din exterior.
Conform primăriei din Cupertino, Apple va restaura o parte din zonă cu vegetaţie naturală, având ajutorul arboriştilor de la Universitatea din Stanford.
Din 2008, cercetam si cautam adevarul in domenii precum istoria, religia sau metafizica. Am publicat peste 15.000 de articole; munca este imensa, dar si costurile aferente sunt foarte mari. Publicitatea Google Adsense nu acopera toate costurile, iar pentru a continua munca si proiectul, avem nevoie de ajutorul vostru. Orice donatie conteaza, indiferent de suma. Toti banii stransi se vor duce catre acest proiect, dar si pentru cercetarea unor subiecte controversate din istorie, inclusiv cercetari genealogice. Va multumim din suflet!
DONATI prin PAYPAL:
DONATI prin CONT BANCAR (ING BANK):
- Cont LEI: RO53INGB0000999917643869
- Titular: ASOCIATIA GENIA - GENEALOGIE SI ISTORIE CUI:51669957
- Email: contact@genia.ro
- Nr.inregistrare Min.Justitiei: 1036/A/2025