Batplane sau avionul-liliac, un nou avion ultrasecret al armatei americane? Sau doar un OZN…


Un om care locuiește în apropierea lui Groom Lake (SUA) a filmat un zbor de test al unui nou design secret de avion. Omul (care nu a vrut să-şi spună numele) se crede că trăieşte într-o cabană din munţi, în apropierea celebrei „Area 51” din Nevada, un loc ultra-secret al armatei americane, în care se presupune că s-ar ascunde OZN-uri.

Îndreptând camera video spre cer, el a fost capabil să capteze o formă neobişnuită de avion. Designul pare a nu se asemăna deloc cu cel al unui avion convenţional, ci mai degrabă pare a fi un obiect zburător dintr-un film „Batman” (de aceea e numit şi „batplane”). Priviţi marginile aripilor acestui bizar avion…parcă are ataşate suliţe şi nu rachete!

Ce ar putea fi?

1) O farsă (cam greu de realizat, ţinând cont de cursivitatea filmării video);

2) Un OZN;

3) Un nou concept de avion al Armatei SUA (cam ciudat…)

Urmăriţi videoclipul de mai jos, începând de la minutul 20:10 în sus.


VA RUGAM, AJUTATI-NE!

Din 2008, cercetam si cautam adevarul in domenii precum istoria, religia sau metafizica. Am publicat peste 15.000 de articole; munca este imensa, dar si costurile aferente sunt foarte mari. Publicitatea Google Adsense nu acopera toate costurile, iar pentru a continua munca si proiectul, avem nevoie de ajutorul vostru. Orice donatie conteaza, indiferent de suma. Toti banii stransi se vor duce catre acest proiect, dar si pentru cercetarea unor subiecte controversate din istorie, inclusiv cercetari genealogice. Va multumim din suflet!

DONATI prin PAYPAL:

DONATI prin CONT BANCAR (ING BANK):
- Cont LEI: RO53INGB0000999917643869 - Cont EURO: RO62INGB0000999917684738
- Titular: ASOCIATIA GENIA - GENEALOGIE SI ISTORIE CUI:51669957
- Email: contact@genia.ro
- Nr.inregistrare Min.Justitiei: 1036/A/2025

Lasă un comentariu