LA MULŢI ANI tuturor! La ce să ne aşteptăm în anul 2022? Ce secrete vor fi dezvăluite?


Dragi cititori ai acestui site… Cum v-am obişnuit, pe data de 31 decembrie al fiecărui an scriu câte un editorial, în care trag concluzia anului care a fost şi încerc nişte previziuni pentru anul care vine.

În editorialul din 31 decembrie 2020 – LA MULŢI ANI! Ce secrete ar putea fi dezvăluite în anul 2021? – nu mă hazardam să fac vreo predicţie, însă spuneam totuşi următoarele: „În ciuda entuziasmului general de a fi optimişti în ultima zi a fiecărui an, nu cred că în 2021 lumea se va îndrepta spre calea cea bună. Din păcate, există multe forţe malefice (unele care stau în umbră), ce ne doresc să trăim în haos şi războaie”.

Din păcate, ceea ce am îndrăznit să profeţesc s-a întâmplat: anul 2021 a fost unul în care controlul asupra populaţiei s-a extins nepermis de mult, în numele luptei împotriva unei pandemii. Şi, în continuare, eu cred că în spatele multora dintre evenimentele care au loc în această lume se află forţele malefice ascunse, chiar din altă dimensiune, forţe despre care au vorbit numeroşi sfinţi şi înţelepţi încă de acum două milenii.

În anul care vine, 2022, nu mă aştept la o îndreptare a lucrurilor, ci, din contra, la o înrăutăţire a lor; singurul lucru care ar putea schimba ceva ar fi o trezire a populaţiei şi declanşarea unei revoluţii, aspect care i-ar înspăimânta pe păpuşari.

Totuşi, să sperăm că Dumnezeu şi îngerii ne vor ajuta şi vom începe din anul 2022 să vindecăm această lume şi planetă… LA MULŢI ANI!


VA RUGAM, AJUTATI-NE!

Din 2008, cercetam si cautam adevarul in domenii precum istoria, religia sau metafizica. Am publicat peste 15.000 de articole; munca este imensa, dar si costurile aferente sunt foarte mari. Publicitatea Google Adsense nu acopera toate costurile, iar pentru a continua munca si proiectul, avem nevoie de ajutorul vostru. Orice donatie conteaza, indiferent de suma. Toti banii stransi se vor duce catre acest proiect, dar si pentru cercetarea unor subiecte controversate din istorie, inclusiv cercetari genealogice. Va multumim din suflet!

DONATI prin PAYPAL:

DONATI prin CONT BANCAR (ING BANK):
- Cont LEI: RO53INGB0000999917643869
- Titular: ASOCIATIA GENIA - GENEALOGIE SI ISTORIE CUI:51669957
- Email: contact@genia.ro
- Nr.inregistrare Min.Justitiei: 1036/A/2025

Lasă un comentariu