Există numeroase cazuri în care vise foarte vii nu doar au prezis evenimente, ci au contribuit de fapt la modificarea acestora. Iată, de exemplu, ce ne povesteşte o femeie:
Tatăl meu fabrica maşini de spălat şi de două ori pe an făcea o călătorie la comercianţii angro şi le vindea un transport sau două de maşini de spălat. În anul acela se întâlnise cu dealerii din Koekuk şi urma să ia trenul de ora 22 către Davenport. S-a dus la depou, şi-a cumpărat biletul şi apoi a avut sentimentul că n-ar trebui să plece. A fost o senzaţie atât de puternică, încât s-a întors la hotel şi a rămas peste noapte în Koekuk.
Dimineaţă, în timp ce-şi lua micul dejun, a răsfoit ziarul şi a aflat că trenul în care ar fi trebuit să se urce deraiase şi că majoritatea pasagerilor din vagonul de fumători muriseră. Tata era un fumător inveterat.
Din aceasta întâmplare se poate spune că există destinul şi că acesta poate fi, totuşi, schimbat?
Din 2008, cercetam si cautam adevarul in domenii precum istoria, religia sau metafizica. Am publicat peste 15.000 de articole; munca este imensa, dar si costurile aferente sunt foarte mari. Publicitatea Google Adsense nu acopera toate costurile, iar pentru a continua munca si proiectul, avem nevoie de ajutorul vostru. Orice donatie conteaza, indiferent de suma. Toti banii stransi se vor duce catre acest proiect, dar si pentru cercetarea unor subiecte controversate din istorie, inclusiv cercetari genealogice. Va multumim din suflet!
DONATI prin PAYPAL:
DONATI prin CONT BANCAR (ING BANK):
- Cont LEI: RO53INGB0000999917643869
- Titular: ASOCIATIA GENIA - GENEALOGIE SI ISTORIE CUI:51669957
- Email: contact@genia.ro
- Nr.inregistrare Min.Justitiei: 1036/A/2025