Un „mesaj de pace” a fost confiscat de autorităţi în 1974: martorii evenimentului de la Ocna Şugatag au înnebunit. Ei au văzut cum extratereştrii au anihilat 40 de militari cu o armă cât o tabacheră

Pe 2 iunie 1974, Tamas Gabor și Izsaky G. Laszlo reproduc, pe o suprafață de 600 metri, un „semn de chemare” identic celui lăsat de un OZN, în iunie 1967, în Spania. Desenul a fost făcut din rumeguș și zgură, …

Cititi mai multe

VA RUGAM, AJUTATI-NE!


Din 2008, cercetam si cautam adevarul in domenii precum istoria, religia sau metafizica. Am publicat peste 15.000 de articole; munca este imensa, dar si costurile aferente sunt foarte mari. Publicitatea Google Adsense nu acopera toate costurile, iar pentru a continua munca si proiectul, avem nevoie de ajutorul vostru. Orice donatie conteaza, indiferent de suma. Toti banii stransi se vor duce catre acest proiect, dar si pentru cercetarea unor subiecte controversate din istorie, inclusiv cercetari genealogice. Va multumim din suflet!

DONATI prin PAYPAL:

DONATI prin CONT BANCAR (ING BANK): - Cont LEI: RO53INGB0000999917643869
- Titular: ASOCIATIA GENIA - GENEALOGIE SI ISTORIE CUI:51669957
- Email: contact@genia.ro
- Nr.inregistrare Min.Justitiei: 1036/A/2025

O legendă urbană românească din 1974: „Extratereştrii au înmânat mai multor oameni plăcuţe de aur cu mesaje esenţiale pentru lume. Aurul a ajuns în final la Ceauşescu…” Intoxicare informaţională?

Iată o legendă urbană despre un eveniment care s-ar fi petrecut în anul 1974 în Maramureş. Deşi existau zvonuri despre această legendă încă de pe timpul comunismului, întâmplarea a ajuns pentru prima oară în mass-media în 1994, în revista maghiară …

Cititi mai multe